Wat?
Wil je snel weten of jouw bedrijf of organisatie op het goede spoor zit voor non-discriminatie? Print en overloop deze zelfanalyse: Quick Scan pdf.
Ontdek welke lacunes je kunt wegwerken.
Hoe?
Het is een document voor zelfevaluatie. We raden aan om het met een aantal betrokkenen te bespreken. Bevoorrechte gesprekspartners zijn de personeelsdienst, de preventieadviseur, vertrouwenspersonen en de vakbondsvertegenwoordiging.
Waarom?
Wat zijn de voordelen van deze Quick Scan?
Heb je nog vragen of wil je een begeleiding?
Heb je nog diversiteitsvragen of wil je begeleiding bij het uitwerken van een transparant beleid? De dienst Begeleiding & Training kan je helpen. We werken graag met partners, die al met een diversiteitsbeleid gestart zijn en specifieke vragen hebben over bijvoorbeeld positieve actie, beleid inzake overtuigingen enz.
Heb je suggesties of opmerkingen, neem dan contact op via ediv(at)unia.be.
Succes!
Bedrijven en organisaties in Brussel kunnen subsidies aanvragen om rond diversiteit te werken.
De eDiv-module Diversiteitsbeleid biedt voorbeeldteksten aan, ideeën, mogelijke acties enz. Unia biedt 10 tips aan om te starten met een preventiebeleid, wat de basis kan vormen voor een echt diversiteitsbeleid. Divercity biedt een draaiboek aan, evenals Johnson & Johnson.
Deze overheden bieden informatie aan over diversiteitsbeleid:
Andere interessante info:
Je kunt de eDiv-brochure Wet downloaden en verspreiden. De pdf is toegankelijk voor screenreaders.
Wil je ze printen? Gebruik dan deze versie.